Od 14. februara, Voyager je skoro svakodnevno slao kripto sredstva na Coinbase, navodi blokčejn analitičar Lookonchain.
Voyager Digital, centralizovana finansijska platforma (CeFi) koja je podnela zahtev za bankrot u okviru poglavlja 11 u julu 2022, navodno prodaje imovinu preko Coinbase kripto menjačnice. Podaci na blokčejnu sugerišu da je Voyager dobio najmanje 100 miliona dolara u USD Coin-u (USDC) za tri dana, počev od 24. februara.
Istraga pokazuje da je Voyager prebacio milione dolara koristeći nekoliko kriptovaluta, uključujući Eter (ETH), Shiba Inu (SHIB) i Chainlink (LINK).
1/ It seems that #Voyager is selling assets through #Coinbase.
We noticed that #Voyager has received 100M $ USDC from #Coinbase in the past 3 days.
And #Voyager has sent assets to #Coinbase almost every day from Feb 14.https://t.co/VW8o8dBQtqhttps://t.co/qbHt0r7VNG pic.twitter.com/kfxF6rwHFk
— Lookonchain (@lookonchain) February 26, 2023
Lookonchain je otkrio da Voyager koristi 23 tokena u vrednosti od preko 100 miliona dolara. Slika ispod prikazuje listu tokena sa njihovom vrednošću u američkim dolarima. Međutim, Coinbase još nije odgovorio na Cointelegraph-ov zahtev za komentar kako bi potvrdio legitimnost tvrdnje.

Uprkos rasprodaji, Voyager drži skoro 530 miliona dolara u kriptovalutama, sa najvećim udelima u Eteru (276 miliona dolara) i Šiba Inu (81 milion dolara).
Usred navodne rasprodaje fondova, Komisija za hartije od vrednosti i berze Sjedinjenih Država (SEC) usprotivila se potezu Binance-a da kupi imovinu koja pripada Voyager-u od preko milijardu dolara.
U podnesku od 22. Februara, podnetom američkom stečajnom sudu za južni okrug Njujorka, naglašava se zabrinutost u vezi sa zakonitošću i sposobnošću da se preduzme planirano restrukturiranje imovine putem akvizicije. Takođe se postavlja pitanje da li dužnici Voyagera mogu da povrate deo svoje imovine nakon bankrota firme.
Izvor: Cointelegraph